Özel Tasarım Ahşap Sandalye

Özel Tasarım Ahşap Sandalye

 

Sandalyeler her zevke ve tarza uygun eşyaların başında geliyor. Yalnızca yemek yemek değil kullandığınız alanın karakterine bürünebilen sandalyeler çeşitleriyle de göz doldururken ahşabın kalitesi hiçbir zaman sorgulanmıyor. Bu makalemizde ahşap sandalye modelleri hakkında bilgiler vermeye çalışalım istedik ancak sadece model değil tasarımlarında öne çıkmış olduğu sektörü yakın bir şekilde ele almanın daha mantıklı olabileceği görüşündeyiz. Sandalye denildiği zaman genelde akla masayla birlikte gelir ve bunun içinde tercihler masa sandalye takımlarından yana olur. Eğer sizin amacınız sandalyeyi tek başına kullanmak ise o zaman tasarım modelleri incelemeniz daha mantıklı olacaktır. Sandalyeler eskiden olduğu gibi tek bir kalıp içerisinde üretilmiyor. Kendi kabuğunu kırmış olan modeller sayesinde bulundukları yeri tek başına bile güzelleştirebiliyor. Ev ve ofis dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan sandalyeler sayesinde mekanın şıklığını öne çıkarabiliyorsunuz.

 

Tasarım ahşap sandalye ve masaların tercih edilerek uygun ortamın belirlenebilmesi için öncelikli olarak eviniz ya da ofisinizin iyi ölçülmesi gerekiyor. Çünkü küçük mekanlarda kullanılacak olan sandalyelerle büyük alanlarda kullanılacak olan sandalyeler birbirinden farklı olabilir. Bu aşamadan sonra iyi bir inceleme ve model tercihi sonrasında sandalyenizin seçimini tamamlayabilirsiniz.

 

Ahşap sandalyelerin üretim aşamasında önemli olan konulardan birisi de kullanılacak olan malzemedir. Çünkü her ahşap sandalye için aynı kalitede demek doğru olmayacaktır. Değişen moda çerçevesinde düşündüğümüzde ise uygun zarif modellerle geçmişin dokunuşlarınızı evinize kadar taşıyabiliyorsunuz. Özellikle retro modeller ve ihtişamı tercih edenler göz dolduran tasarımlarla birlikte evinizdeki yerini almaya hazır.

 

Ahşap sandalye yapımında farklı dokunuşlar yapılarak her dönem zevki ortaya çıkarılabilir. Evinde doğanın güzel bir parçasını yaşamak isteyenlerin tercihi olan ahşap sandalyeler iç mekanın yanı sıra dış mekanlarda da tercih edilebiliyor. Oldukça zarif ve her mekanın tercihi olabilecek sandalyeler mekanın dokusuna özel olarak da üretilebiliyor. Ahşap sandalyelerde metal ayaklı, tel ayaklı, demir ayaklı modellerde mevcuttur.

 

Sandalye Fiyatlarını Etkileyen Etkenler Nelerdir?

Ahşap sandalye modellerinin birbirinden farklı olduğunu söyledik. Bu anlamda eviniz, işyeriniz, ofisiniz veya ticari işletmeniz neyse orası için tercih edeceğiniz sandalye modellerinde farklı tasarım detayları fiyatları etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

 

Kullanılmış olan ahşabın türüne, kalitesine ve üretim detaylarına göre fiyatlandırmalar farklılık gösterebilir.

Ahşap sandalye modellerinde kullanılan döşeme malzemelerinin kalitesi de fiyatları etkileyecektir. Ahşap sandalyelerde fiyat farklılığına neden olan durumlardan birisi de renk ve tasarımsal özelliklerdir. Ancak hangi tasarımı seçerseniz seçin önceliğiniz mutlaka uygun modelin tercih edilmesidir. Her model her mekan için uygun olmayacağından dolayı doğru sandalyeyi seçtiğinizde istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

 

Sandalye üzerinde saatlerce oturmanız gereken eşyalar olabilir. Özellikle işyerinizde ya da bar gibi ticari işletmenizde kullandığınız ahşap sandalye modellerinin mutlaka iyi düşünülmüş olması gerekiyor. Rahat bir tercihin sağlık açısından önemli olduğu biliyoruz bunun için üretim aşamasında mutlaka doğru orantılı olması gerekiyor. Konforlu sandalyeler her zaman kaliteli olmayabilir. Önce kalite sonra fiyat ve konfor olarak değerlendirmek mantıklı bir tercih olacaktır. Rahat ve konforlu sandalyeler diğer sandalyelere göre daha pahalıdır. Bu nedenle önce kalitesine göre tercih yapılması gerekiyor.

 

Sonuç olarak toparlayacak olursak sandalyelerin fiyatını ve kalitesini belirleyen birinci faktör sandalyenin kullanım amacıdır. Özellikle bahçe, balkon ve benzer dış alanlarda kullanılan sandalyeler alüminyum olduğundan dolayı ahşabın seçim alanı özellikle iç mekanlar olmuştur. Nedeni ise güneş ve dış koşullara karşı az dayanaklı olmasıdır.


 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Tarihçesine bakıldığında tonet sandalye çeşitleri &

Sehpanın en ilham veren haliyle tanışın! Birbirinden özgün ve

Birçok kategoride ürün ürettiğimiz gibi aynı zama